Jak przebrać się na halloweenowy festiwal dla dzieci?

 

Wybierasz się na festiwal dla dzieci Cukierek albo Psikus w Hali Stulecia 30.10.22 i zastanawiasz się jak się ubrać, by w całości wykorzystać potencjał i atmosferę wydarzenia. Chcesz, aby Twoje dzieci tego dnia mogły spełnić swoje marzenia o byciu strażakiem, księżniczką, piratem a może dinozaurem? Szukasz inspiracji na przebranie? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. 

Jaki wybrać strój na kostiumowy festiwal dla dzieci?

Twoje dziecko tego dnia może być kim tylko zechce! Festiwal Cukierek albo psikus to idealne miejsce, aby dzieci popuściły wodzę fantazji. Może Twoja córka ma w szafie piękną balową suknie, której nigdy nie ma okazji ubrać? Tego dnia może być prawdziwą księżniczką.  A może Twój syn zawsze marzył o tym, żeby przemierzać Wrocław w stroju Spider Mana? 30.10.22 w Hali Stulecia spełniamy wszystkie dziecięce marzenia. Strój możesz przygotować też własnoręcznie. Poniżej kilka pomysłów na stroje, które bez problemu przygotujesz własnoręcznie. 


Jak własnoręcznie przygotować przebranie na halloween?

Jeśli w Twojej szafie nie ma gotowego kostiumu, to nic straconego! Poniżej znajdziesz kilka propozycji, które bez trudu wykorzystasz w tworzeniu własnej halloweenowej charakteryzacji.

Duch 

Weź stare białe prześcieradło. narzuć je na głowę i wytnij otwory na oczy. Na wysokości twarzy,  czarnym markerem narysuj grymas swojego ducha.  W miejscu pod pachami zszyj delikatnie materiał, aby nie przesuwał się w trakcie zabawy. Jeśli się nie boisz, możesz prześcieradło pochlapać czerwoną farbą, aby nadać strojowy strrrrasznegho charakteru. 

Mumia

Wykorzystaj stare białe bandaże elastyczne i owiń ciało, ręce, nogi i głowę starannie materiałem. Całość możesz pobrudzić ziemią lub węglem. Twarz pomaluj białą farbą, a wokół oczu nanieś czarną farbę.

Dementor

Czarne stare prześcieradło i kawałek luźnej peleryny z kapturem może zamienić się efektowny strój dementora. Na szyi możesz powiesić stary łańcuch. Zobacz jak my stworzyliśmy strój dementora do promocji naszego wydarzenia Scena Grozy (film z dementorem)

Wiedźma 

Wystarczy, że kupisz szpiczasty kapelusz za kilka złotych w popularnych sieciówkach. Dodaj do tego czarną bluzkę, tiulową spódnicę i podarte rajstwopy. Twarz pomaluj w wyrazisty sposób. Jeśli masz długie włosy możesz ja natapirować lub pokarbować. Stara miotła z gałęzi dopełni stylizacje. 

Księżniczka

Jako baza posłuży nam sukienka z szafy Twojej córki. Z kilka złotych dokup koronę lub wytnij koronę ze sztywnego żółtego kartonu. Całość możecie wspólnie pokolorować i ozdobić brokatem, cekinami i ozdobnymi kryształkami. Całość stylizacji uzupełnij koralami i długimi atłasowymi rękawiczkami. 

Pszczółka 

Żółta sukienka lub czarna bluzka i żółta spódnica wraz z czarnymi rajstopami będą stanowić bazę do tego przebrania. Możesz też kupić rajstopy w czarno żółte paski. Do opaski przymocuj dwa druciki, które możesz obwiązać czarnym materiałem. Na końcu drucików przyklej dwa żółte pompony. To będą czułki naszej pszczółki. Z żółtego brystolu wytnij skrzydła, które wspólnie możecie ozdobić brokatem i cekinami. Do skrzydełek przymocuj gumki, które będą trzymać skrzydła na ramionach dziecka. 

Atrakcje podczas festiwalu dla dzieci Cukierek albo Psikus

Oprócz atrakcji takich jak: warsztaty wokalne z Alicją Janosz, występ Sióstr Wajs, pokaz Magii Macieja Pędy, tańce, konkursy, zabawy i animacje pobyt dzieciom będa umilać animatorki. W wyznaczonych strefach będą malować dzieciom twarze. Taka charakteryzacja z pewnością uzupełni przebranie Twojego dziecka i sprawi mu mnóstwo radości. Dodatkową atrakcją dla dzieci będą na pewno przebrani rodzice, dzięki czemu halloweenowy klimat opanuje całą Halę Stulecia. Warto podkreślić, że szereg atrakcji zaplanowanych dla najmłodszych jest już w cenie biletów. Wyjątek stanowi strefa dmuchańców, strefa gastronomiczna i fotobudka. Cała reszta atrakcji jest dostępna dla dzieci bez dodatkowych opłat. 


Cukierek albo psikus to festiwal dla całej rodziny

Festiwal Cukierek albo Psikus to wydarzenie dla całej rodziny. Atrakcje przewidziane są dla dzieci w przedziale wiekowym 3-12 lat. Dzieci młodsze również są mile widziane na wydarzeniu, będzie strefa gastronomiczna w której rodzice będą mogli spędzić miło czas, podczas gdy dzieci będą szaleć na parkiecie. To pierwszy w Polsce tak rozbudowany festiwal kostiumowy dla dzieci. Zachęcamy również rodziców, aby przebrali się na wydarzenie. 

Więcej informacji oraz bilety znajdują się na stronie www.cukierekalbopsikus.pl

Nasze pociechy już są gotowe na festiwal Cukierek albo Psikus. Wspólnie z nimi przygotowaliśmy kostiumowe inspiracje. Zobacz film:

Bilety na festiwal znajdziesz tu: https://cukierekalbopsikus.pl/index.php/bilety/